Ugeprogram

 

Aktiviteter i løbet af ugen

 

Mandag

 Hold  tidspunkt  lokale  holdleder
 Keramik  9-11.30  1 Inge Hebsgaard
 Knipling  9-11.30 3 Kirsten Nielsen
 Litteratur 9.30-11.30 2 Svend Jensen
 Motion - Hold 1  9-10.00 Bien Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker

Motion - Hold 2

(hensynstagende)

 10.30-11.30 Bien Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker
 Sangkor 12-13 Bien, bag
ved scenen
 Ruth Nielsen
 Motion - Hold 3 13.15-15.15  Bien Aktivitetsmedarbejder 
Susanne Fisker

  

Tirsdag

 Hold tidspunkt lokale holdleder
Knipling 9-11.00 3 Inger Svendsen
Keramik 9.30-11.30 1 Marion Kunstmann
Senior IT v/Ældresagen 9-12.00 4 Kirsten Bangsø
Motion Hold 1,
Knoglestyrkende
9-10.00 Bien Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker
Motion Hold 2, 
Knoglestyrkende
10.30-11.30 Bien Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker
 Motion - Herreholdet  13-14.00 Bien

Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker

Kortspil,
canasta og whist
12.30-15.30 1+3 Margit N. Pedersen
 Jul/påskehold 13-15.30 Eva Kristensen
 Det lille hold 13-15.30 1 Else Jensen
 Litteratur 13.30-15.30 2 Jenny Wennike

          

Onsdag

Hold tidspunkt lokale holdleder
Kortklub,
canasta og whist
8-11.30 1+2 Bjørn Winther
Frikvarter -
Vi hygger med det
håndarbejde vi har lyst til...
9-11.30  3 Else Jensen
Glasformning 9-11.30 Bien, bag
scenen
Inga Trudslev
Senior IT v/Ældresagen 9-12 4 Elsa Jensen
Stavgang,
efterfølgende kaffe i caféen
9.30-10.30 Indgang v/Caféen Elsa Jensen
Motion i Atrium gården 9.30-10.30 Atriumgården Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker
Seniordans 10-12 Bien Kirsten Jensen
Bridge 12-15.30 Køkkenet Kirsten Jensen
Korthold,
canasta og 500
12.30-15.30 1+2 Margit N. Pedersen
Motion,
Aktiv med demens
13-15 Bien Aktivitetsmedarbejdere
Susanne Fisker
Linda Baszczak
Pergamano 13-15.30 3 Brugerstyret
Glasformning

13-15.30

Bien, bag
scenen
Birthe Secher

                 

Torsdag

 Hold tidspunkt lokale holdleder
 Senior IT v/Ældresagen 9-12  Bien Mogens Ingemand
Herrehold -
Veteranbilklub
9-11.30  3 - køkken Leo Jepsen
Patchwork - 
og andre kreative ting
9-11.30 4 Inge Hebsgaard
Akrylmaling 9-11.30 3 Birthe Knudsen
Litteratur 9.30-11 2 Anne Birgit Nørkjær
Bridge 12-15.30 3 - køkken Rita Jensen
Kortspil,
canasta og whist
12.30-16 1 Margit N. Pedersen
Alt mulig hold 13-15.30 3 Else Jensen
Strikkegruppe, vi strikker 
til Rumænien og Ghana
13-15.30 4 Kirsten Andreasen
Mandehold,
Naturgolf, bowling, billard,
fodboldgolf eller hvad vi finder på...
13-15.30 Ud af huset Aktivitetsmedarbejder
Mette Koldkjær
Yoga 60+ 13-14.30  Bien Aktivitetsmedarbejder
Susanne Fisker

 

Fredag

Hold tidspunkt lokale holdleder
Hobbyholdet 9.30-12 1 Birthe Ryel Jakobsen
Fredagscafe 9-11.30 3 Aktivitetsmedarbejder
Mette Koldkjær
Damehold 9.30-11.30 3 - køkken Aktivitetsmedarbejder
Helle Brix
Motion - Dagtilbuddet 10-12.00 Bien Aktivitetsmedarbejdere
Fredags-
arrangement...
SE OPSLAG
13-15.30 Bien Centerråd
og Aktivitetsmedarbejder
 
Opdateret 11. maj 2022