Ugeprogram

 

Aktiviteter i løbet af ugen

 

Mandag

 

Hold

 

Tidspunkt

Holdleder

Keramik

Mandag 1. sal, 1

09.00 – 11.30

Inge Hebsgård

 

Billedvævning

Mandag 1. sal, 3

09.00 – 11.30

Brugerstyret

Knipling

Mandag 1. sal, 3

09.00 – 11.30

Varla Platen

 

EDB

Mandag 1. sal,4

09.00 – 11.30

Niels Ove Nielsen

 

Litteratur

Mandag 1. sal, 2

09.30 – 11.30

Svend Jensen

Gymnastik

Mandag i Bien,

09.30 – 10.45 sal

Grethe Westmark

Aktivitetsmedarbejdere

Dagtilbuddet

Mandag v/Bassin

10-00 – 15.00

Aktivitetsmedarbejdere

Sangkor

Mandag i Bien

11.00 – 12.00 scene

Ruth Nielsen

 

Engelsk

 

Mandag 1. sal, 4

13.30 – 15.00

Frede Salling Pedersen

Mandags arrangement

Mandag i Bien

13.00 – 15.30,salen

Aktivitetsmedarbejdere

og Centerrådet

   

Tirsdag

 

Hold

 

Tidspunkt

Holdleder

Knipling

Tirsdag 1. sal, 3

09.00 – 11.30

Inger Svendsen

 

Keramik

Tirsdag 1. sal,1

09.30 – 11.30

Birthe Ryel Jacobsen

Mandehold

Tirsdag 1. sal,3

09.15 – 11.30 K

Mette Koldkjær

Aktivitetsmedarbejdere

Dagtilbuddet

 

Tirsdag v/Bassin

10.00 – 15.00

Aktivitetsmedarbejdere

 

Seniordans

Tirsdag i Bien,

10.00 – 12.00 sal

Kirsten Madsen

Senior IT

Tirsdag 1.sal, 4

09.00 – 12.00

Kirsten Banksø

Nora Christensen

Kortspil

 

Tirsdag 1. sal, 3

12.00 – 15.45

Brugerstyret

 

Kørestolsdans

Tirsdag i Bien

14.00 – 16.00 sal

Åse Henningsen

 

Jule/påskeholdet

Tirsdag 1. sal, 1

13.00 – 15.30

Eva Kristensen

Det lille hold

Tirsdag 1. sal, 2

13.00 – 15.30

Else Jensen

 

Litteratur 

 

Tirsdag 1. sal, 2
13.30 - 15.30
 

EDB- cafe

Tirsdag 1.sal, 4

13.30 – 15.30

Birthe F. Jensen

Nora Christensen

          

Onsdag

Hold

Tidspunkt

Holdleder

 

Kortklub

Onsdag 1.sal,1+2

08.00 – 11.30

Bjørn Winther

Filtning

Onsdag 1.sal, 3

09.00 – 11.30

Else Jensen

Glasformning

 

Onsdag i Bien

09.00 – 11.30 scene

Mette Koldkjær

Aktivitetsmedarbejdere

Seniordans

 

Onsdag i Bien

10.00 – 12.00 sal

Åse Henningsen

 

Senior IT

Onsdag 1.sal, 4

09.00 – 12.00

Nora Christensen

Dagtilbuddet

Onsdag v/Bassin 10.00 – 15.30

Aktivitetsmedarbejdere

 

Bridge

Onsdag 1. sal

12.00 – 15.30

Kirsten Jensen

Pergamano

Onsdag 1.sal

13.00 – 15.30

Karen Muhlig

 

Glasformning

 

Onsdag i Bien

13.00 – 15.30

Birthe Secher

 

Onsdagscafe

” Kik ind ”

 

Onsdag v/bassin

14.00 – 15.30

Jytte Nørgaard

Helle Henriksen

Aktivitetsmedarbejdere

Kort hold

Onsdag 1.sal, 2

12.30 – 15.45

Brugerstyret

                    

Torsdag

 

Hold

Sted og tidspunkt

Holdleder

 

Patchwork m.m.

Torsdag 1.sal lok.4

09.00 – 11.30

Inge Hebsgård

 

Damehold

Torsdag 1. sal, 3,k

09.15 – 11.30

Mette Koldkjær

Aktivitetsmedarbejdere

Akrylmaling

Torsdag 1. sal lok.3

09.00 – 11.30

Birthe Knudsen

 

Litteratur

Torsdag 1. sal, 2

09.30 – 11.00

 

Senior IT

Torsdag i Bien, sal

09.00 – 12.00

Mogens Ingemannsen

 

Dagtilbuddet

Torsdag v/Bassin

10.00 – 15.00

Aktivitetsmedarbejdere

 

Bridge

Torsdag 1. sal, 3, k

12.00 – 15.30

Inger Hansen

 

Gymnastik

Torsdag i Bien, sal

13.00 15.00

Grethe Westmark

Aktivitetsmedarbejdere

Strikkegruppe

Torsdag 1.sal, 2

13.00 – 15.30

Birthe Nygård

Alt muligt hold

 

Torsdag 1. sal, 3

13.00 – 15.30

Else Jensen

 

Kortspil

Torsdag i Bien,

13.00 – 16.00 balkon

Brugerstyret

 

Glasformning

Torsdag i Bien

13.00 – 15.30 scenen

Mette Koldkjær

Aktivitetsmedarbejdere

Strikkecafe

Torsdag 1. sal, 2

13.00 – 15.30

Brugerstyret

 

 

Fredag

 

Hold

Tidspunkt

Holdleder

 

Fredags cafe

Fredag 1. sal lok.3

09.00 – 11.00

Mette Koldkjær

Aktivitetsmedarbejdere

Damehold

Fredag 1. sal, 3, k

09.30 – 11.30

Anette Pinstrup

Aktivitetsmedarbejdere

Dagtilbuddet

Fredag v/Bassin

09.00 – 15.00

Aktivitetsmedarbejdere

Fredagsarrangement

Fredag i Bien

13.00-15.30 salen

Centerrådet, og aktivitetsmedarbejdere

 

Opdateret 21. oktober 2019